Vergi Portalı

 
 
Ana Sayfa >Köşe Yazıları > Murat Çolakoğlu
Sayfa 1 / 4< 1 2 3 4 >
 
Sayfa 1 / 4< 1 2 3 4 >
Agnotoloji mi? YOLO yahu boşverin! - (26.10.2017)
Agnotoloji, yani “Bilgisizlik Bilimi.” İnsanlık en sonunda bunu da başardı. Kendi cehaletini araştıran bilim insanları da yetiştirdik ya, helal olsun bize! (...)
Devamı
Hadi paylaşalım! - (18.04.2017)
Ne psikoloğum ne de sosyolog. Sadece çoğunuz gibi sıradan bir "sosyal medya-zede"yim. Tek istediğim birazcık dertleşmek. Benim de duygularım karışık. (...)
Devamı
İnan ki mümkün! - (16.03.2017)
Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu konu, ki bu düşüncemde yalnız değilimdir; “ar-ge” ve “yaratıcılık”. Çeşitli mevzuatlarla verilen teşviklere rağmen halen istenilen noktada değiliz. (...)
Devamı
Çal da dinleyelim! - (05.09.2016)
Dünyada öne çıkan müzikal akımlara bakıldığında, tüketici tercihlerinin kayıtlı müzik yerine online (istediğinde dinle) yönüne dönmüş durumda olduğunu söylemek mümkün. (...)
Devamı
Güzel Dil'im nerdesin? - (07.06.2016)
Kendinize şu soruları sorun; analiz edebileceğiniz bir bilgi yumağınız var mı ya da buna ulaşabileceğiniz kaynağınız var mı? İçerik performansınızı ölçmek için kullandığınız metrikler neler ve bunlar doğru mu? (...)
Devamı
Markalar fısıldıyor - (12.04.2016)
Herkes gibi ben de, teröre inat, yaşamaya ve elimin değdiği her projeyi yaşatmaya devam edeceğim. Bu projelerden biri de “Markalar Fısıldıyor” (...)
Devamı
Dijital Ekonomi Konseyi kurulmalı! - (05.02.2016)
Tam üç yıl önce bu isimde bir konsey kurulmasını önermiş, hatta yasa tasarısını, yönetmelik taslağını bile hazırlamıştım. Öncelikler değişince rafa kaldırmıştım. Şimdi hareket zamanı! (...)
Devamı
2016’da Yeni Fırsatlar ve Riskler - (11.01.2016)
Tüketiciler artık dijital veya geleneksel fark etmeksizin arzu ettiği içeriğe arzu ettiği şekilde ulaşmak istiyor. Bu nedenle 2015’e damga vuran konulardan biri kullanıcı deneyimi oldu. (...)
Devamı
UFO da olur, göktaşı da - (07.10.2015)
Şu sıralar Dünya dışından bir olayla karşılaşılsın istiyorum. Göktaşı olur, UFO olur, yakınlarda yaşanabilir bir gezegene gitmek olur, uzaydan bizimle haberleşmek isteyen birilerinden gelen mesaj olur. Ne olursa! (...)
Devamı
Vay be, İstanbul’a bak! - (08.09.2015)
Her yurt dışına seyahat sonrası “Aah-ah, İstanbul’um gibisi yok şu dünyada!” diyorum. Diyorum da, havaalanından çıkıp on dakika kadar araba kullandıktan sonra “Ya, bu dünya markası olabilecek şehre biz ne yapmışız, ne yapıyoruz!” diyorum. (...)
Devamı
Güçlenen tüketici özel içerik bekliyor - (03.08.2015)
PwC’nin bu yıl “Dijitalin Ötesinde” temasıyla 16.’sını gerçekleştirdiği Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış raporu, güçlenen tüketicilerin beklentilerinin de yükseldiğini gösteriyor. (...)
Devamı
Uyanın Artık! - (06.07.2015)
Artık gerçekten uyanmalıyız. Ciddiyim! Çok geç olsa bile uyanma zamanı geldi. Televizyonda seyredilmesi diretilen ve neredeyse uyuşturucu kadar tehlikeli dizi ve yarışma bombardımanından, gazetelerde okunmaya mecbur bırakılan ardı boş manşetlerden, dost sohbetlerinin içini boşaltmaya çabalayan yapay siyasi ve sosyal sorunlardan bıktım. (...)
Devamı
Beni Seçin! - (06.06.2015)
Malum, gündemimiz seçim. Nereye baksak seçimlerle ilgili haberler, anketler, tahminler, vaatler… (...)
Devamı
Buzzz gibi dijital! - (17.04.2015)
Hava buz gibiydi ve kar yağıyordu. İstanbul ile konuşmalarımda gündüz saatlerinde güneşli havadan bahsedilirken gece Uludağ’da kar altında sucuk ekmek yemeğe yürümek çok keyifliydi doğrusu. (...)
Devamı
Je suis une Femme! Je suis Özgecan! - (09.03.2015)
Mobil teknolojilerin hem habere ulaşmamızı hem de onları unutmamızı hızlandırdığını vurgulayan Murat Çolakoğlu, “Unutmamamız gereken şeyler oldu. Unutturmamak ve tekrarını önlemek için de çaba sarf etmemiz gerek” diyor. (...)
Devamı

 
Zeki Gündüz
Taslak Tebliğle İlgili Düşüncelerimiz
Tüm Yazıları
Recep Bıyık
İnteraktif Vergi Dairesinde Neler Yapılabilir?
Tüm Yazıları
Erdoğan Öcal
Bir Yorum Denemesi : KVK Md. 3
Tüm Yazıları
Dr. Ahmet Kavak
Zararların mahsubu uygulamasına ilişkin yargı kararı
Tüm Yazıları
Ersun Bayraktaroğlu
Vergiler vergiler...
Tüm Yazıları
Vedat Özdan
İhracatçının KDV iadesi geciktirilmemeli ve sınırlandırılmamalı
Tüm Yazıları
Murat Çolakoğlu
Agnotoloji mi? YOLO yahu boşverin!
Tüm Yazıları
Cenk Ulu
Yatırım Teşvik Politikamız
Tüm Yazıları
İsmail Bulut
Ücret, prim ve ikramiyelerin bankalar aracılığıyla ödenmesi yükümlülüğü getirildi
Tüm Yazıları
Nedim Bayraktaroğlu
Yeni Teşvik Sistemi içinde İlaç Yatırımlarının Yeri
Tüm Yazıları
Tüm Yazarlar